Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

Статистика відвідувань

Проведено семінар-навчання по підготовці 15 обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

03 березня 2018 року під керівництвом голови районної ради Василя Поліщука відбувся семінар-нарада, на якому  обговорили умови проведення 15 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад. У роботі засідання взяв участь голова райдержадміністрації Володимир Гаврилюк. З метою детального обговорення питань про вдосконалення умов проведення 15-го обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Вінницької області на нараду було запрошено консультанта експерта Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Іщука Віктора, начальника управління охорони земель, природних ресурів та екологічної експертизи Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурів ОДА Магеру Андрія та Гальчак Тетяну — провідного спеціаліста відділу енергоменеджменту Департаменту житлово-комунального господарства енергетики та інфраструктури ОДА, сільські голови, директора шкіл району.

На початку засідання голова райради Василь Поліщук підбив підсумки проведення 14-го обласного конкурсу розвитку територіальних громад, де продемонстрував у формі слайдів виграні районною радою конкурси — це закупівля сміттєвих баків "Чисте довкілля - чисте довкілля" та конкурс "Куточок реабілітаційного затишку для людей з обмеженими можливостями та учасників АТО, що перебувають на стаціонарному лікуванні в Калинівській ЦРЛ". 

- Ми також будемо приймати участь і у 15-му обласному конкурсі розвитку територіальних громад, на меті у нас облаштування паркової зони для жінок, які перебувають на збереженні у пологовому відділенні  та дитячого майданчику на території лікарні зазначив Василь Кіндратович.

Також надав слово для виступу та демонстрації у формі слайдів виграних конкурсів сільським головам Черепашинецької громади Черниш Наталії Сергіївні — було подано 22 проекти, реалізовано 16, які спрямовані на бюджетні установи та на розвиток громади, у 2012, 2013 та у 2016 році проекти були спрямовані на енергозберігаючі засоби, Бережанської громади Фурман Галині Василівні, яка презентувала виграний конкурс у 2017 році, а загалом було виграно 20 проектів, серед яких проведення водогону, бібліоміст. В минулому році виграно два конкурси Корделівською територіальною громадою. Активну участь у конкурсах також приймали і вигравали їх Пиківська ЗОШ, Калинівська ЗОШ№1, Шепіївська ЗОШ.

       -Порівняно з минулорічним загальним фондом конкурсу, який складав   23 млн грн, цього року рішенням 29 сесії обласної ради виділено рекордну суму коштів на загальний фонд обласного конкурсу  у розмірі 30 млн 500 тис грн, при цьому 15 млн 500 тис грн – по загальному фонду і 15 млн грн – по спеціальному фонду за рахунок надходжень екологічного податку, – зауважив, у своєму виступі Віктор Іщук.

        Також Віктор Іщук звернув увагу присутніх на те, що до цьогорічного конкурсу розвитку громад внесено низку змін. Зокрема, усіх учасників конкурсу об’єднано у чотири категорії, та відповідно до цього, визначено граничні обсяги співфінансування та величину власного внеску учасників конкурсу.

- І категорія – сільські ради, які не входять до складу об’єднаних територіальних громад  (обсяг співфінансування – до 100 тис.грн, власний внесок – не менше 25% від загального бюджету проекту);

-  ІІ категорія – селищні, міські ради міст районного значення, які не входять до складу об’єднаних територіальних громад (обсяг співфінансування – до 150 тис.грн, власний внесок – не менше 25% від загального бюджету проекту);

- ІІІ категорія – міські ради міст обласного значення, органи місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад, районні ради (обсяг співфінансування – до 250 тис.грн, власний внесок – не менше 50% від загального бюджету проекту);

- ІV категорія – спільні проекти, розроблені декількома органами місцевого самоврядування на основі договору про спільну діяльність (обсяг співфінансування – до 400 тис.грн, власний внесок – не менше 50% від загального бюджету проекту).

      Відтак, для участі у конкурсі приймаються не більше 6-ти проектів від кожної з міських рад міст обласного значення та органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад та не більше 2-х проектів від кожної з сільських, селищних, міських, міст районного значення рад, районних рад. 

 

 - Самий перший і основний напрямок - озеленення міст і сіл. Перший варіант і він може попасти під кожного. Озелення буде стосуватися тільки закупівлі зелених насаджень. Ні тротуарної плитки, ні елементів благоустрою - виключно стосуватися буде зелених насаджень. Ще один з таких варіантів може бути як поводження з твердими побутовими відходами. При підготовці проекту потрібно конкретно вказувати кількість контейнерів. Ще один з варіантів може бути розчищення водойм,  реконструкція, ремонт гідротехнічних споруд, каналізування, водопостачання, але одразу по цим напрямкам попереджаю, для них потрібно розробляти проектну документацію. З 18 грудня 2017 року вступив в дію закон про оцінку впливу на довкілля, який враховує, що деякі із цих напрямків, передбачені постановою 1147, ця проектна документація має проходити утримуючий висновок оцінки впливу на довкілля. Отримати його можна тільки  мінімум через 95 робочих днів. На цей конкурс можна подати тільки ті проекти, на які уже розроблено проектну документацію - Андрій Магера поінформував стосовно новацій проведення 15 конкурсу. 

 

До основних напрямів, за якими розроблятимуться проекти цього року, вперше належать проведення енергетичних обстежень будівель комунальної власності з підготовкою відповідного звіту з енергоаудиту та формуванням енергопаспорта будівлі; закупівля спеціалізованого програмного забезпечення для автоматизації щоденного моніторингу споживання енергоресурсів комунальними установами; співфінансування розробки ,,Плану дій сталого енергетичного розвитку і клімату”, з метою підтримки ініціатив місцевих рад області щодо приєднання до Європейської ініціативи ,,Угода мерів”; модернізація мереж вуличного освітлення та проекти міжмуніципального співробітництва (наявність договору про спільну реалізацію проекту, складеного за формою, передбаченою Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27 серпня 2014 року №233 ,,Про затвердження Примірних форм договорів про співробітництво територіальних громад” (для ІV категорії учасників Конкурсу).

Після визнання проекту переможцем, договір про спільну реалізацію проекту підлягає реєстрації у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

До участі в конкурсі будуть допущені тільки ті проекти, які пройшли онлайн реєстрацію. Тому до 13 березня поточного року необхідно подати заяву у електронному вигляді. Крайній термін для подачі проектів з додатками в паперовому вигляді – 30 березня 2018 року.

Посилання на онлайн-форму буде оприлюднено на веб-сайті обласної ради, обласної державної адміністрації, Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації, а також Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування.

- Організаційними заходами з енергоефективності в рамках конкурсу передбачено виконання енергетичних аудитів в бюджетних та комунальних установах, щоденний моніторинг споживання енергетичних ресурсів та розробка плану дій енергетичного розвитку - з інформацією щодо впровадження енергозберігаючих та ресурсоефективних технологій в закладах бюджетної сфери виступила провідний спеціаліст відділу енергоменеджменту Департаменту житлово-комунального господарства енергетики та інфраструктури ОДА Тетяна Гальчак. - За результатами енергоаудиту ми отримуємо техно-економічну оцінку заходів з енергозбереження. Це дозволить визначити кількість інвестицій економіки та заходи, які першочергово потрібно впроваджувати, визначити пріоритет — чи це буде заміна вікон, чи це буде утеплення фасаду.

         Підбиваючи підсумки наради Василь Поліщук зауважив, що потрібно діяти оперативно та злагоджено, наших людей потрібно стимулювати морально і матеріально по можливості, тому необхідно підготувати максимум проектів.


 

Повернутись

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація