Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

Статистика відвідувань

Відбувся Всеукраїнський фестиваль гумору та сатири ім. Степана Руданського

Святкове дійство розпочалося у суботу 13 січня в с.Хомутинці – на малій Батьківщині поета. Традиційно, учасники свята відвідують в рідному селі гумориста музей С.Руданського, кладуть квіти до його пам'ятника та на могили його батьків. Незмінно, біля пам'ятника учасники святкового дійства виконують "Повій, вітре, на Вкраїну". На сцені сільського будинку культури виступили місцевий народний театр "Вінок Руданського", члени Вінницького куреня гумористів, гості з різних областей України.

Продовжилося святкування 14 січня у м.Калинівці. У неділю вранці на центральній площі Калинівки зібралось багато людей, аби в черговий раз вклонитися пам’яті Степана Руданського, повеселитися і поспілкуватися, перейнятися його живим гумором. Дні сатири і гумору імені Степана Руданського незмінно відбуваються на Калинівщині тридцять сім років поспіль. За ці роки воно набуло статусу обласного, а останні дев’ять  років – всеукраїнського. Урочисте відкриття святкового дійства розпочалося із покладання квітів до пам’ятника С.В.Руданському.

Начальник управління культури та мистецтв облдержадміністрації, заслужений артист України Станіслав Городинський, директор обласного центру народної творчості, заслужена працівниця культури України  Тетяна Цвігун,голова районної ради Василь Поліщук, голова райдержадміністрації Володимир Гаврилюк,  та міський голова Анатолій Шамалюк поклали живі квіти до пам’ятника поета.

"Дякую усім присутнім за найактивнішу участь в цих заходах, дякую Всевишньому за таку чудову погоду, яка і повинна бути на старий Новий рік. Хочу також відзначити та подякувати наших калинівчан за патріотизм, сміливість, духовність, яку ви показали від час пожежі 26 вересня на Арсеналі. Такі люди мають високе почуття патріотизму, сміливості і гумору, і таких людей ніхто не подолає. Слава Україні!" -  з вітальним словом звернувся до учасників дійства із нагоди святкування 184-річниці від дня народження С.Руданського голова районної ради Василь Поліщук.

Привітали присутніх і голова райдержадміністрації Володимир Гаврилюк та міський голова Анатолій Шамалюк.

Цього року премію імені С.Руданського присуджено гумористці з Харкова Тетяні Косьмиді. Щедрими оплесками підтримували глядачі її влучні гуморески.

Під час святкування традиційно мали можливість показати свої таланти майстри та аматори сцени - поети, читці, колективи художньої самодіяльності.

Багату експозицію експонатів представили на святі територіальні громади району. Калинівчани та гості свята мали змогу відвідати і ярмарок  сільгосппродукції. Людно було й на виставці декоративних тварин. У містечку майстрів свої роботи виставили родина Ігушевих Наталії та Володимира (с.Гущинці), Михальчук Віктор (с.Хомутинці), Левчук Олександр (с.Гущинці), Явна Наталя (м.Калинівка), Бардецька Зоя (м.Калинівка) та інші. За традицією, на святі також проходили спортивні конкурси на силу та вправність. Одне дійство змінювалося іншим, створюючи незабутній колорит свята, додаючи веселого настрою.

Повернутись

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація